Yeni Ehliyet/Sürücü Belgesi Çıkartma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarafından   2015-11-13

yeni-ehliyet-cikartma-basvurusu-icin-gerekli-belgeler-neler

2016  Ehliyet Çıkartma Haçlarını Görmek İçin Tıklayınız

Yeni ehliyet alma başvurusu nasıl yapılır? yeni sürücü belgesi çıkartma müracatı nasıl yapılır?yeni ehliyet başvurusu için gerekli belgeler neler?yeni çipli ehliyet çıkartma başvurusu nasıl yapılır?

Yeni ehiliyet için sınavlara girdiniz ve başarı ile ehliyet kursunuzu tamamladınız. E sıra geldi ehliyeti İş ve İlçe emniyet müdürlüklerinden almaya.Peki ilk kez sürücü belgesi alacak vatandaşlar nasıl başvuru yapacak hangi belgeleri yanlarında götürecek?

Nüfus cüzdanı aslı ve A-4 kâğıdına çekilmiş fotokopisi (Pasaport, İkamet Tezkeresi ile de müracaatlar alınmaktadır.) Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası aslı. Öğrenim belgesi fotokopisi (gerektiği takdirde belge aslının ibraz edilmesi istenilebilir.) Sürücü belgesi dosyası. Fotoğraflı, ‘Sürücü olur’ sağlık raporu (Aile hekimliğinden, devlet hastanelerinden ya da İl Sağlık Müdürlüğü’nün yetkilendirilmiş olduğu özel sağlık kuruluşlarından alınabilir.)Kan grubu belgesi ya da yazılı beyanı.Maliyeden ve bankalardan harç makbuzu (Sürücü belgesi sınıfına göre, ‘Tahsil edilmiştir’ kaşeli) 3 adet, son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf. Kart ücreti.

​NOT:Sürücü belgesi sertifikası, (sürücü kursunun bağlı olduğu il ve ilçeye bakılmaksızın) tüm Trafik Tescil Büro Amirliklerinde veya Trafik Tescil Şube Müdürlüklerinde Sürücü Belgesine dönüştürebilir.
Sürücü olur sağlık raporları, sürücü sertifikasının geçerlilik süresi kadar geçerli olup, ilgili şahsın sağlık durumundan şüphe edilmesi halinde İl Sağlık Müdürlüğü’ne sevki yapılabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir