Yeni ehliyet değişiminde yaşanan aksaklıklar

Tarafından   2016-05-13

MEB’in yeni ehliyet değiştirme esnasında yaşanan aksaklıklar ile ilgili uyarısı..Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda sürücü belgesi işlemlerinde uygunsuzluk tespit edildiği belirtildi. A1, A2, B, C, D, E, ve F sınıfı sürücü belgelerinden birine sahip olan kişilerin sağlık durumlarında meydana gelen değişiklik nedeniyle, engelli A veya B sürücüsü olabilecekleri yönünde sağlık raporu almaları durumunda nasıl bir uygulamaya tabi tutulacaklarını konu alan ilgili yazının gönderildiği belirtildi.ehliyet-degisiminde-yasanan-aksakliklar

01 Ocak 2016 tarihinden sonra eski tip A1, A2, B, C, D ve E sınıfı sürücü belgesinin yenilenmesi için alınan sağlık raporunda, sürücü belgesi sahibinin mevcut sürücü belgesiyle kullanmaya yetkili olduğu alt sınıf sürücü belgesini (Örnek: C’den tadilat gerektiren B’ye fark) alabileceğine karar verilmesi, bu kapsamda araç tadilat kodu belirtilmesi veya mevcut tadilat kodunun değiştirilerek (var ise) düzenlenecek rapor doğrultusunda ilgili kişinin sürücü belgesi değiştirilebilecektir denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı duyuruda, sağlık durumlarında değişiklik meydana gelen kişilerin mevcut sürücü belgeleri ile sürücü kurslarına yönlendirilmeyerek doğrudan Emniyet Müdürlüğü trafik tescil kuruluşları ile irtibata geçeceklerdir denildi. Bu konu ile ilgili gerekli işlemlerin belirtilen şekilde yapılması gerektiği vurgulandı.
Sürücü Belgesi Değişiminde YAşanan Aksaklıklar yazısı için tıklayınız

Yeni ehliyet değişiminde yaşanan aksaklıklar” da bir yorum

  1. Çağdaş

    MERHABA;
    Ben eski sistemde ehliyet kursunu başarıyla tamamladım ,tarih 2015 ama şöyle bir sıkıntım var
    harç bedelini bankaya eski sistem üzerinden yatırdım ve emniyetteki işlemlerimi yaptırmadım. şuan yeni sitemde harç ücretleri değiştiğinden benim harç ücretim yanmış mıdır? Randevu alıcam eğer harç ücretim yanmışsa geri iadesi varmıdır

  2. ziya

    eski ehliyetimi degiştirmekiçin gereklisaglık,raporu olsun diğer evrakları tamamladım eskişehir ikametgah etmekteyim iki gündür internetten randevu almaya çalşıyrum belirtilen günde ve satte yesil renkli ikonu işaretlediğim halade iki gündür ierleme kaydedemedim bırakın eskişehir merkezinne ibağlı bulunan ilçeledede yeşil renkli ikonu işaretlemiş olduğum halde ilerlenme kaydedemedim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir