PTT Ehliyetim nerede sorgulaması İçin tıklayınız

Tarafından   2016-04-05

Yeni yılla birlikte yürürlüğe giren yeni trafik kanununda yapılan değişiklikler sonuçu ehliyet belgeleri tek bir merkezde(Ankara’da) basımı yapılıyor Yeni ehliyet basım işlemi başvuru işleminin gerçekleşmesi ile 10-15 gün içersinde basım işlemleri tamamlanıyor.Hazırlanan yeni ehliyetler PTT aracılığıyla başvuru esnasında verilen adrese gönderiliyor.Müracaat esnasında beyan edilen adresede, belgeyi kişinin kendisi alması gerekmektedir.yeni-ehliyet-basvuru-takibi-ptt

Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre PTT görevlisi 2 kez ilgili adresde teslimat yapamazsa ehliyet belgeleri 7 gün süre ile PTT şubesinde bekletilecek,ve PTT görevlileri başvuru esnasında verdiş olduğunuz telefon numarasına ulaşarak ehliyetinizi ilgili şubeden almanız gerektiğini bildirecektir. Telefon ile ulaşılamayan vatadaşların ehliyet belgeleri ise başvuru yaptığıkları Trafik Tescil Şubesine gönderilecektir.

Bunun dışında ehliyetinizin nerede olduğunu SMS sistemi ile başvuru sahibi bilgilendirilecektir.. Ehliyet belgesi başvuru esnasında, SMS ile bilge talebinde bulunulabilinir, böylece Emniyet Genel Müdürlüğünce SMS yolu ile başvuru sahiplerine Sürücü Belgesinin durumu hakkında bilgilendirme yapılabilecektir.

Ehliyet belgesi için başvuru yapanlara trafik tescil şubesi tarafından Ek-50 Belgesi (geçici ehliyet belgesi) verilmektedir. Geçerlilik süresi 15 gündür.

Ehliyet belgesi için adres bilgisini sorgulayabileceğiniz özel bir sayfa bulunmamaktadır. PTT ile yapılan işlemler de gönderi takip numarasına ihtiyaç vardır. Önümüzdeki süreçte emniyet tarafından gönderi takip numarası verilirse bu numarayı kullanarak PTT üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

PTT GÖNDERİ TAKİP İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir