MTSKS Ehliyet Sınavı Sonuçları Sorgulama Ekranı 2016

Tarafından   2015-11-05

Motorlu_Taşıtlar_ Sınavı_ehliyet_sinavi_sonuc_sorgulama_sayfasi_2016

 

MEB 2016 EHLİYET SINAVI SONUÇLARINI ÖĞRENMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni ehliyet ; MTSK S-1 13 ŞUBAT 2016 sınav sonuçu , MTSK S-2 14 MAYIS 2016 sınav sonuçu, mtsk 16 TEMMUZ 2016 ehliyet sınavı sonuçuMTSK S-4 27 AĞUSTOS 2016 sınav sonucu , MTSK S-5 8 EKİM 2016 sınav sonucu , MTSK S-6 10 ARALIK 2016 sınav sonucu sorgulama ekranı için tıklayınız..

Ehliyet sınav sonuçları sorgulaması Milli Eğitim Bakanlığı web sayfası üzerinden yapılıyor.Ehliyet sınav sonuçlarını, sorularını ve cevaplarını meb.gov.tr  adresinden anında öğrenebilirsiniz..
Yeni ehliyet almak için yazılı ehliyet sınavına girmiş ve bu sınavdan aldığınız notu merak ediyorsanız ehliyet sınav sonucu sorgulama için ilk olarak  www.meb.gov.tr adresine giriş yapınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada   girdiğiniz ehliyet sınavı tarihe uygun  sınav sonuç bilgisi bölümüne tıklayınız. Bu bölüme tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada TC kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu ilgili alanlara girdikten sonra ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemini yerine getirebilirsiniz. Ehliyet sınavından başarılı olmak içinse girmiş olduğunuz her sınavdan en 70 puan almanız gerekmektedir. 70 puan ve üstü aldığınız zaman sizde yazılı sınavda başarılı olmuş sayılırsınız.ehliyet-sınav-sonucu-ogrenme-sorgulama-2016

Yazılı sınavdan başarılı olduktan sonra ise artık bir sonraki aşama olan uygulama aşamasına geçiş yaparsınız. Uygulama aşamasında ise ehliyet almak istediğiniz sınıfa uygun aracı kurallara uygun bir şekilde sizden sürmeniz istenir. Aracın kurallara uygun sürüp uygulama sınavından da 70 üzeri puan aldığınız zaman artık sizde ehliyet almaya hak kazanırsınız.
Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapılacak olan itirazlar internetten yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde dilekçeyle; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü
(06500)Teknikokullar – ANKARA adresine yapılabilecektir.

İtirazların incelenmesi için aday tarafından;T.C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA şubesi,Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat/ANKARA Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla
20 TL (Yirmi TL KDV Dahil) yatırılması gerekmektedir.

2016 yılında yeni ehliyet alacak adaylar tarafından beklenen MEB tarafından yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı tarihleri belli oldu.206 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi altı defa yapılacak olan 2016 MTSKS Sınav tarihleri şöyle;

  1. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2016/MTSK S-1 13 SUBAT 2016
  2. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2016/MTSK S-2 14 MAYIS 2016
  3. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2016/MTSK S-3  16 TEMMUZ 2016
  4. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2016/MTSK S-4   27 AĞUSTOS 2016
  5. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2016/MTSK S-5   8 EKİM 2016
  6. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2016/MTSK S-6   10 ARALIK 2016

EHLİYET SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI ve ADAY BAŞVURU İŞLEMLERİ

Sınav ücretini MTSAS takviminde belirtilen süre içerisinde yatırmak.Belirlenen süreye kadar MTSK’ya devam ederek, teorik derslerin eğitimlerini tamamlamak.

Dönem kaydı kurum tarafından doğru olarak yapılan adayların MTSAS başvurusu, adayın kayıt yaptırdığı kurs müdürlüğüne banka dekontunu teslim etmesi ve Özel MTSK Modülünde paranın yatırıldığı görülmesinden sonra il/ilçe millî eğitim müdürlüğünün onay vermesi ile gerçekleşecektir.
Yabancı uyruklu adaylar, aldıkları geçici TC. kimlik numarası ile MTSK müdürlüklerine başvuracaklardır. Kurumlar bu numara ile Özel MTSK Modülünde açılan ekrandan aday bilgilerini girecektir. Alınan bu numarayla aday bankaya sınav ücretini yatıracak ve dekontunu MTSK müdürlüğüne teslim edecektir.

EHLİYET SINAVI BAŞVURU ÜCRETİ ve BANKA İŞLEMLERİ
Aday, 2016 yılı ve/veya her sınav dönemi için ayrı ayrı olmak üzere ?0.00 TL KDV dahil MTSAS sınav ücretini (bu bedel
her yıl için aday sayısı, sınav merkezi sayısı, soru sayısı, baskı giderleri ve sınav organizasyon verileri dikkate alınmak suretiyle yeniden belirlenecektir.) T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O, Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile kendi T.C kimlik numarasına göre MTSAS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süresi içerisinde yatıracaktır.
Banka dekontundaadayın adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve sınavın adı bulunacaktır. Aday, banka dekontunu MTSAS uygulama takviminde belirtilen başvuru süresi içinde MTSK müdürlüğüne teslim edecektir.
T.C. kimlik numarası yanlış ise sorumluluk adayın olacaktır.MTSAS takviminde belirtilen sınav ücreti yatırma süreleri değiştirilmez ya da uzatılmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir