Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Yeni Ehliyet Randevu Uyarısı

Tarafından   2016-01-24

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, sürücü belgesi(yeni ehliyet) alacak ve yenileyecek vatandaşların mağduriyet yaşamaması için internet üzerinden randevu alabileceklerini hatırlattı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, 01 Ocak 2016 tarihinden itibaren eski tip sürücü belgelerinin 5 yıl içerisinde yeni tip sürücü belgeleriyle değiştirileceğini duyurması üzerine, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de yazılı açıklama yayınlayarak, sürücü belgelerinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar yenilenmesi gerektiğini hatırlattı. Açıklamada, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren yenileme işlemlerine başlandığı bildirildi.

Vatandaşların Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde fazla sıra beklememeleri ve mağdur olmamaları için internet üzerinden randevu sisteminin hayata geçirildiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi: “Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sürücü belgeleri randevu sistemi uygulamasına geçilmiştir. İlimizde, 12 Ocak tarihinden itibaren sürücü belgeleri işlemleri için internet ortamında randevu verilmeye başlanmıştır. Vatandaşlarımız www.egm.gov.tr adresinden randevu alabilmektedir.”
kirsehir-emniyet-ehliyet-randevu-alma-girisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir