İstanbul Emniyet Müdr.(İEM) Yeni Ehliyet Başvuru İşlemleri Duyurusu

Tarafından   2015-12-15

iem-ehliyet_yenileme_ehliyet_değiştirme_işlemleri-duyurusuistanbul ehliyet randevu,istanbul sürücü belgesi randevu alma,ehliyet randevu sorgulama ,yeni ehliyet alma :İstanbul’da yeni ehliyetler(sürücü belgesi) ne zaman verilecek? İEM Yeni ehliyet alma ya da değiştirme başvurusu yapacak vatandaşlar için bir duyuru ayınladı.İstanbul’da ehliyet yenileme /değiştirme işlemleri randevusu almak isteyen sürücüler ne zaman başvuru yapacak? İstanbul’da sürücü yeni tip sürücü belgesi nasıl alınacak?İstanbul’da yeni ehliyet verme işlemleri ne zaman başlıyor? İstanbul geneli yeni ehliyet (Sürücü Belgesi) randevu alma işlemleri nasıl yapılacak?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şb tarafından yapılan duyuru şöyle; 04.01.2016 tarihi itibariyle yeni Tip Sürücü Belgesi işlemlerine başlanılacağından dolayı, İstanbul geneli Sürücü Belgesi randevu planlamaları 04.01.2016 tarihinden sonra yapılacaktır.

04.01.2014 ve öncesinde Sürücü Sertifikası alan ve 04.01.2016 tarihinden önce 2 yıllık geçerlilik süresi sona erecek olan vatandaşlarımız, 30.12.2015 tarihine kadar, her hangi bir Trafik Tescil birimine randevu almaksızın başvuru yapabilirler.​

İEM yeni tip ehliyet başvurusu yapacak sürücüler için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir..

Yeni sürücü belgesi başvurusu yapacak sürücülerden tek hekimden alınan “Sürücü olur” sağlık raporu, 1 adet biyometrik fotoğraf, parmak izi, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ile hizmet bedeli olan 15 liranın anlaşmalı bankalara yatırıldığını gösteren ödendi belgesi istenecek.

Yeni tip ehliyetlerin basımı tek merkezde yapılıp, sürücülerin adresine PTT postayla gönderilecek. Yeni tip sürüsü belgeleri, minibüs, otobüs, kamyon ve çekici sınıfları için 5 yıl, motosiklet, Otomobil, traktör ve iş makinesi sınıfları için 10 yıl geçerli olacak. Ehliyetler, bu sürenin sonunda, sürücü sağlık kontrolünden geçirilerek yeniden düzenlenecek.
İlk defa sürücü belgesi alanlar ile herhangi bir sebeple sürücü belgesi iptal edilmiş olup da yeniden sürücü belgesi alanlar, belgenin alındığı tarihten itibaren 2 yıl süreyle aday sürücü olarak kabul edilecekler.istanbul-emniyet-mudurlugu-yeni-ehliyet-cipli-ehliyet-randevusu-alma-2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir