Ehliyet Randevu Alamıyorum (surucurandevu.egm.gov.tr)

Tarafından   2016-01-18

ehliyet randevu alamıyorum 2016, surucurandevu.egm.gov.tr randevu alamıyorum,sürücü belgesi randevu alamıyorum neden?ehliyet randevu alamıyorum ne yapmam gerekiyor? yeni ehliyet randevu alamıyorum nasıl alınır?
ehliyet-randevu-alamiyorum-neden
Yeni ehliyet almak(çıkartmak), eski tip sürücü belgesini yeni ehliyetle değiştirmek, yabancı sürücü belgesi değiştirmek ya da kayıp sürücü belgesi çıkartmak için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ,merkezi sürücü belgesi randevu alma sisteminden ilgili emniyet müdürlüklerinin trafik tescil şubelerinden randevu alarak işlem yapmak gerekiyor..Fakat bazen sistemde oluşan hata,yoğunluk nedeni ile ehliyet randevusu almak mümkün olmuyor.

Bunun yanında http://surucurandevu.egm.gov.tr adresinden sürücülerin randevu alabilmeleri için T C Kimlik numarası ve ceb telefonu numarası ve e-posta adreslerinin olması gerekiyor.Sistemden randevu alırken kimlik bilgilerinizi yanlış girerseniz randevu alamazsınız.ehliyet-randevu-alamiyorum

Sürücü Belgesini yenilemek isteyen adayların randevu alarak, sistem tarafından kendilerine verilen tarihte bürolara müracat etmesi gerekmektedir. Randevu işlemlerini yoğunluk olmasını önlemek için organize eden EGM, randevu alma durumunu da kolay bir şekilde sağlıyor.
Yukarıdaki linke tıklayarak açılan sayfada üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ bölümüne tıklayan adayların, karşısına çıkan bölümden ‘İşlem Türü’ seçeneğini,
-İlk Defa Sürücü Belgesi Müracatı,
-Eski Sürücü Belgesi Yenileme-Fark,
-Tebdil(Yabancı Belge Dönüştürme) bölümlerinden hangisi kendilerine uygunsa seçmesi gerekmektedir. Seçimi yaptıktan sonra şehir seçimi yapması gereken adayların, sonraki adımda randevu tarih ve saatlerden kendilerine en uygun olanı seçmesi gerekmektedir.

Sistem henüz yeni olduğundan bazı illerde “Randevu için boş kontenjan yoktur” uyarısı verilebilir. Bu durumda ehliyetlerini değiştirmek/yenilemek isteyen kişilerin daha sonra tekrar sisteme girip denemesi gerekmektedir.

Ehliyet Randevu Alamıyorum (surucurandevu.egm.gov.tr)” da bir yorum

 1. Sedat karakaş

  Ben bugün mersin Gülnar ilçesine yarın için randevu aldım acaba randevum geçerlimidir

 2. Rukiye

  Ben bugün randevu alırken e postami yanlış yazmışım sonra farkettim harf hatası olmuş randevunuz e posta onayından sonra kaydedilecektir dedi ama e posta yanlış şimdi yeniden almaya çalışıyorum olmuyor. Ne yapmam lazim

  1. E- EHLİYET Gönderi yazarı

   Sistemden kendi TC kimlik numaranızla randevu aldığınızdan dolayı ,bir yanınızın tc kimlik nosu ile yeniden başvurun(eş,çoçuk vb.)

   1. Gülsüm

    Bir yakınımızın bilgileriyle tekrar giriş yaparsak o kişininde trafik tescil şubeye gelmesi gerekiyor mu?

 3. Eren

  Benim de eposta yok nasıl alınır onuda bilmiyorum şimdi nasıl sıra alacağım

  1. E- EHLİYET Gönderi yazarı

   Bilen bir kişiden yardım alarak e-posta açtırın ya da e postası olan bir yakınınızdan rica ederek başvura bilirisiniz.

 4. NİLGÜN

  E-POSTAMI YANLIŞ YAZMIŞIM TEKRAR RANDEVU ALMAK İSTEDİĞİMDE Sistemde girilen bilgilere ait kayıt bulunmaktadır.Bilgileri kontrol edip tekrar deneyiniz.

  UYARISI ALIYORUM, NE YAPMAM GEREK

 5. Kübra

  Ben randevu aldım ama epostama onayalmak için birsey gelmedi faceboktann bakıyorum ama halen yok onu nasıl yapmaliyiim

 6. ışın dündar

  randevu almak mümkün değil !tüm bilgilerimi doğru giriyorum.hata kodu 505 error diyor.bu nedir? 🙁

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir