Ehliyet Değiştirme Kaçpara ? Yeni Ehliyet Nekadar?

Tarafından   2013-10-17

yeni-ehliyet-ücretiSürücülerin  mevcut ehliyetlerini yeni ehliyetle değiştirmek için ödemesi gereken ücretler belli oldu.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sürücü belgelerinin süresi içinde değiştirilmesi işlemlerinde 13 TL indirimli değerli kağıt bedeli ve 2918 sayılı kanun kapsamında 2 TL bedel ödeneceğini bildirdi.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın soru önergesini yanıtlayan Maliye Bakanı Şimşek,sürücü belgelerin değiştirilmesinde ödenecek miktar konusunda bilgi verdi.

Maliye Bakanı, 12 Temmuz 2013 tarihinde kabul edilen 6495 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 23. Maddesiyle, 2918 sayılı Kanuna geçici 22. Madde eklendiğini hatırlattı. Maliye Bakanı, eklenen bu maddede, 6495 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte sürücü belgesi sahibi olanlar ile motorlu taşıt sürücü sertifikası bulunan veya sürücü kurslarına kayıt yaptırmış olanların alacakları sürücü belgelerinin yayımlanacak yönetmelikte belirlenecek yeni sınıf sürücü belgeleri ile değiştirilmesinin zorunlu olduğunun belirtildiğini, bu belgelerin değiştirme işlemlerinden harç alınmayacağının hüküm altına alındığını belirterek, “Anılan maddedeki düzenleme gereği söz konusu belgelerin süresi içinde değiştirilmesi işlemlerinde sadece 13 TL indirimli değerli kağıt bedeli ve 2918 sayılı Kanunun 131. Maddesinin son fıkrası kapsamında 2 TL bedel ödenecektir” dedi.

Ehliyet Değiştirme Kaçpara ? Yeni Ehliyet Nekadar?” da bir yorum

  1. Hikmet

    Slm haci a bende b ehliyeti var c alcan kamyon icin bi kac yere bas vurdum 500den olan ehliyetler 1800yazik demi ya gunah demi 100\300gibi bi yaz kimin gucu yeter yardimci olsaniz iyi olur ve cogu surucu kurlarda kamyon yok arti ben 10tekerlekli bi arac kulanacam çmi alcam dmi
    Saygilarmla
    Hikmet avyuzen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir