Çipli Yeni Ehliyet Çıkartma İşlemleri ve Gerekli Belgeler 2016

Tarafından   2015-11-05

yeni_ehliyet_cikarma_degistirme-başvurusu-2016Yeni ehliyetler ne zaman çıkacak? çipli ehliyet verilme tarihleri açıklandı mı? eski ekliyetler ne zaman değişecek?Çipli Yeni Ehliyet Ne Zaman Çıkacak? Nerden Alınacak? Kaç para olacak? 24 milyon ehliyet yeni çipli ehliyetlerle değiştirilek.Peki çipli yeni ehliyet alma işlemleri nasıl işleyacak? ayrıntılar için tıklayınız..

Yakında piyasaya çıkacak çipli ehliyetler dağıtılmaya hazır.Yeni ehliyetlerin eskileriyle değiştirme işlemleri Ocak 2016 itibari ile başlıyor.Karayolları Trafik Yönetmeliği uyarınca yaklaşık 24 milyon ehliyet 15 lira karşılığında yenileriyle değiştirilecek.

Avrupa uyum süreci çercevesinde ,standartlara uygun olarak hazırlanan çipli yeni ehliyetlerin vatandaşlara 2016 yılı başında başlanması bekleniyor. Milyonlarca sürücüyünün beklediği yeni çipli ehliyetler.İçişleri Bakanlığı tarafından  Emniyet müdürlükleri araçılığı ile dağıtılacak.

Yeni ehliyetler, Avrupa ülkeleri de dahil 80 ülkede geçerli olacak. Türkiye’de yaklaşık 24 milyon ehliyet değiştirlmesi yapılacak .Yeni ehliyetin fiyatı 15TL olacak.

yeni-cipli-ehliyet-basvuru-işlemleri-2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir