2016 MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavı ne zaman yapılacak?

Tarafından   2016-07-31

MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? 16 Temmuz tarihinde yapılaması planlanan ama darbe girişimi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen ehliyet sınavı ne zaman yapılacak? İşte yeni ehliyet sınavı tarihleri;yeni-ehliyet-sinav-tarihleri-

Darbe girişimi sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ertelenen Ehliyet sınavının yeni tarihi 23 Temmuz olarak belirlenmişti. Ancak MEB tarafından yapılan yeni bir duyuru ile sınav tekrar ertelenmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) tarafından ilan edilen duyuruya göre MTSAS-3 ile MTSAS-4 Ehliyet sınavlarının birleştirildiği bilgisi verildi.

İşte Sınavların Yapılacağı Yeni Tarih

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen yeni duyuruya göre 16 Temmuz Cumartesi günü yapılması gereken sınav darbe girişimi sonrası 23 Temmuz’a ertelenmişti. Ancak o günde yapılamayacağı kararına varılmış ve 27 Ağustos 2016 tarihine ertelendi.

İşte MEB tarafından yayımlanan duyuru;

Darbe girişimi kapsamında; daha önce ertelendiği duyurulan MTSAS-3 sınavı, MTAS-4 sınavıyla birleştirilerek 27 Ağustos 2016 tarihinde saat 11.00´ de yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesi ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı’nın ise 21 Ağustos 2016 tarihinde yapılması kararlaştırılmıştır.”

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, meb haberlerinden, güncel haberlerden, darbe girişimi operasyonlarından, türkiye haberlerinden, dünya haberlerinden, ekonomi haberlerinden ve daha fazlasından haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir